середа, 20 грудня 2017 р.


 СВЯТО МИКОЛАЯ
   Свято Миколая - дуже важливий день. Він 

зігрітий благословенням, радістю і добром. 

З товстим мішком ходить вулицями Святий 

Миколай, непомітно проникаючи в будинки, 

і залишає слухняним дітям подарунки.



   У це так вірять наші діти. І нехай ця віра в 

казку надовго збережеться в їх серцях.

 А ми, дорослі, виконуймо роль чарівників.



Майдано - Олександрівська ЗОШ І - ІІІ ступенів

середа, 13 грудня 2017 р.

Свято "Калити”.



    З давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутої сьогодні. Ми хочемо повернути їй  життя. Нехай оживе одна із сторінок молодості наших матерів і бабусь.   
  
   Це свято захопило  невичерпним джерелом яскравої неповторності українського народу, його унікальної культури і високої духовності,розкрило  світ народних звичаїв та обрядів, сприяло  вихованню любові до Батьківщини, патріотизму. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї історії, можна чіткіше зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє. «Той, хто не знає минулого, — любив повторювати М.Рильський, — не вартий майбутнього». Тим більше, що ми не повинні забувати, що значна роль в піднятті національної та історичної свідомості належить сучасній школі.
   В наш час, коли жорстокість швидкоплинності часу, негараздів руйнує духовний світ людини і суспільства в цілому, прикладом духовного багатства може слугувати саме історія землі, на якій ти народився і виріс. Родинне вогнище, батьківська оселя, земля, по якій ти ходиш, як невгасимий вогонь, що зцілює душу, пам'ять, що дає для серця віру та надію.    
        
   13 грудня відзначають  свято Андрія Первозваного.   В цей день у Майдано – Олександрівській школі молодь збиралася на вечорниці, щоб повеселитись, потанцювати, співати, а  дівчата пов'язати, повишивати, а ще поворожити на свою долю. Незмінним атрибутом Андріївських вечорниць є калита та головні герої Коцюбинський з Калитинським, які здійснювали обряд кусання калити.

   Веселі конкурси, чарівне ворожіння, українська пісня, смачна калита – все дарувало радість.


субота, 2 грудня 2017 р.

Тренінг "Мій улюблений світ без насильства"

      1 грудня у закладі освіти відбувся тренінг "Мій улюблений світ - без насильства", який мав на меті попередження насильства в сім’ї.
    На початку тренінгу , педагог-організатор Трачук Т.В. наголосила на актуальності даного питання в сучасному суспільстві. В ході заходу здобувачі освіти висловили свої думки з приводу причин виникнення проявів насильства . 

  Педагог-організатор ознайомила вихованців з видами насильства,  їх характеристикою та проявами. 

  Учасники тренінгу мали змогу потренуватись  у грі „Міф чи реальність” ,

 взяти участь у тестуванні «Насильство» , було створено стінгазети «Життя без насильства « та «Ця рука нікого не вдарить».





   В завершенні заходу було вироблено «золоті правила» , які допоможуть  зробити  життя кращим, добрішим.

вівторок, 28 листопада 2017 р.

Вшанування пам"яті жертв голодоморів


    25 листопада українці та світ, як і щороку, вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932–33 років. Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.
    Національні пам’ятні заходи до 84 роковин геноциду пройдуть під гаслом "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".
    Сьогодні ми прагнемо чесно і гласно прочитати цю трагічну смертну історію українського народу, робимо спробу визначити міру вини тодішнього керівництва країни, керівництва республіки в цілому і кожного зокрема. Цього вимагає правда історії, наш час. Лише з врахуванням минулого, в тому числі і тих драматичних подій, що дав нам 1933 рік, ми можемо йти в майбутнє.
    У закладі освіти було проведено Лінійку пам'яті.  Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від  голоду.


    Також здобувачі освіти створили стінгазету «Україна пам'ятає. Світ визнає» , яка помережана квітами незабудьками. Квітка незабудька складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України.



    Тому синьо-жовті кольори квітки незабудьки дуже символічні для вшанування жертв сталінської політики, яка призвела до мільйонних жертв Голодоморів.
    Покладання квітів до пам'ятника жертв голодоморів стало завершенням Лінійки пам'яті.
    Класні години доповнили когорту заходів щодо вшанування пам'яті жертв голодоморів.

четвер, 23 листопада 2017 р.

День Гідності та Свободи в Охрімовецькому НВК



 Україна гідна свободи!

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 
Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного  та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.
 Українська земля… Земля щедро полита кров’ю її синів. З нашої історії ми бачимо споконвічне прагнення українства до волі та незалежності рідної землі, неньки – України.
Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої протиставили  свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.
З такою метою учні та вчителі Охрімовецького НВК вшанували патріотизм і мужність громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини на виховному заході «Україна гідна свободи!». Поетичними рядками учні згадували Запорізьку Січ, бій під Крутами, Майдан та про військові дії на Сході України.
Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам-героям, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося за наших мужніх захисників і просімо у Бога одного: аби вони живими і здоровими і  якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.











пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Знавці рідної мови

      
      З метою об’єднання навколо спільної мети – поціновування  рідного  слова та підвищення статусу української мови учні взяли участь у брейн-ринзі  «Наша мова калинова» . Дві команди учасників змагались у різних конкурсах та доводили , що вони є знавцями української мови.
   Родзинкою гри був конкурс-захист стінгазет , які виготовляли старшокласники. До уваги присутніх були представлені роботи «Наша мова солов'їна» , «Мова – душа народу» , «Мова – духовне багатство народу» , «Наша мова калинова».  
   Учні захищали свої стінгазети декламуючи вірші , презентували  у вигляді відео-ролика.





    І місце  у конкурсі стінгазет вибороли учні 7 класу «Мова – душа народу».

  Учасники заходу були нагороджені грамотами , канцелярським приладдям та солодощами.



День української писемності і мови у Великоолександрівському НВК


Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…
Максим Рильський

    9 листопада, в День української писемності та мови, у нашому закладі  відбулося урочисте відкриття XVІІІ Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика. «Ніщо і ніколи так не об’єднає українців, як рідне слово…» - вважав Петро Яцик. І ми в цьому сьогодні переконались, адже багато учнів нашої школи вирішили перевірити свої знання з української мови, виконуючи запропоновані завдання.

   «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Такими словами розпочали написання ХVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Дух єднання панував серед учнів та учителів, які перевірили свою грамотність з української мови.




пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Пам"ятка батькам


Увага, наближаються осінні канікули🍁
Щоб убезпечити дітей від лиха, нагадайте правила безпеки. 
Приділяйте дітям більше свого часу, таланту та уваги.




Засідання лідерів учнівського самоврядування району

     25 жовтня 2017 року на базі Віньковецького НВК відбулося засідання лідерів учнівського самоврядування району. Лідери та координатори учнівського самоврядування обговорили питання:
- план роботи ради учнівського самоврядування району на І семестр навчального року;
 - реалізація проектів «Зроби крок назустріч», «День здоров’я  щодня», «Схід і Захід разом», «Зробимо Україну чистою», «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом».

      Лідери стали учасниками тренінгу «Лідер і його команда», який провела методист РМК Штанько О.М. під час тренінгу учасники визначили якості лідера, створили емблему лідерського руху та з’ясували за допомогою тестів, які лідерські якості притаманні їм.




понеділок, 16 жовтня 2017 р.

Козацькі розваги


   14 жовтня в Україні відзначається День Захисника, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День козацтва. Це справжнє свято мужності і самовідданості, свято благородства, яким володіють справжні визволителі й захисники України.
  Серед запланованих заходів з відзначення цих дат було заплановано проведення Козацьких розваг. Участь взяли  дві команди - "Богданові звитяги" , Козацький гарт". Конкурсанти випробовували свої сили у інтелектуальних змаганнях, конкурсах на швидкість , спритність , витривалість.



   Перемогу здобула команда "Богданові звитяги".