неділя, 25 грудня 2016 р.

Новорічне свято

    23 грудня учнів старших класів зібрало чудове новорічне свято.На святі лунав дитячий сміх , цікаві інсценівки , веселі пісні, демонструвались запальні таночки.









середа, 21 грудня 2016 р.

Святий Миколай до нас завітай

     

     Свято Миколая – це свято , якого з нетерпінням чекають діти. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі Святий Миколай і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти -  і добра казка зникає, а Миколай залишається. У школі 19 грудня відбулось загальношкільне свято «Святий Миколай до нас завітай».

    Наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.







пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

День пам"яті жертв голодоморів

    Пам'ять – нескінченна книга , в якій записано все: життя людини і життя країни. Багато сторінок написано кривавим  і чорним. Найтрагічнішою сторінкою  в історії нашого народу є Голодомор . У світі не зафіксованого голоду подібного тому , що випав на долю однією з найродючіших країн .
    Життя людське — найсокровенніший дар Божий, і кожне — дорожче над усі цінності земні й небесні, і кожне має зберегтися в пам’яті поколінь і нинішніх, і грядущих, бо ми люди. Ніколи не пізно… Покаятися і стати на шлях істини і любові, бо голоси мучеників , що померли насильницькою жахливою смертю, волають до наших сердець і розуму, щоб сказати пекуче слово правди.
    Тому ми сьогодні згадуємо цю трагічну сторінку історії українського народу та даємо обіцянку передати знане прийдешнім, щоб світла пам’ять спокутувала несправедливе замовчування минулого.
     У школі було проведено:  
-  -     класні години «Криваве клеймо 33»
- -   Акція «Запали свічку», присвячена Дню пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій
-   - Покладання квітів до пам'ятника жертв голодомору
-   - Перегляд відео- фрагментів
-  -  Створення відео-книги пам'яті , де розміщено свідчення очевидців голодомору , що проживали на території села Великий Олександрів.


понеділок, 21 листопада 2016 р.


Щодо заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів

Лист МОН України від 17.11.2016 № 1/9-605

26 ЛИСТОПАДА УКРАЇНА ВШАНУЄ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
    «Голодомор не зламав» — до Дня пам’яті Голодомору цьогоріч згадуватимуть видатних діячів, які пережили геноцид. Пам’ятні заходи відбудуться по всій Україні та в 32 країнах світу.
    Цього року національні пам’ятні заходи присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. «Голодомор не зламав» — ані цих людей, ані наш народ.
    Результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. Людям боляче було гадати, якими б вони стали, якби не Голодомор, що назавжди поламав їхні життя.
    Проте геноцид зламав не усіх. Серед тих, хто вижили фізично, були й такі, хто не дав знищити себе духовно. Інститут національної пам’яті обрав серед тисяч видатних українців 15 незламних героїв, щоб особливо вшанувати їх пам’ять цьогоріч.
    Українці не дали знищити себе духовно. Всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років, багато хто стали митцями, художниками, письменниками, перекладачами, науковцями, громадськими діячами та збагатили українську і світову культуру.
   Як відомо національні пам’ятні заходи відбудуться в суботу 26 листопада.
О 14:30 вшанування біля Національного меморіалу жертв Голодомору у Києві (вул. Лаврська, 3) за участі свідків Голодомору, Президента України Петра Порошенка, очільників українських церков, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради, представників дипломатичних установ, громадськості.
О 16:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам’яті». Заохочуємо із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.
   Жалобні заходи пройдуть по всій Україні на центральних площах чи біля  пам’ятних знаків Голодомору, а також Світовий конгрес українців цими тижнями організовує вшанування в 32 країнах світу.

   26 листопада — день жалоби, закликаємо телеканали та радіо відмовитися від розважальних програм, присвятити ефір темі Голодомору та розмістити знак пам’яті або свічку в ефірі/на сайті/на шпальтах. Закликаємо також всіх відмовитися від розважальних заходів, концертів.

День Гідності та свободи

      

     Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
 Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного  та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.
   Захід до Дня гідності та свободи розпочався із Кола думок  «Україна для мене….». Наскільки різними та цікавими були думки маленьких українців , а найголовніше , що вони усі з  любов'ю до України.
  Лінійка «Україна гідна свободи» була пронизана рядками , які сколихнули серце кожного з присутніх і вкотре дала учням можливість усвідомити важливість  ціннісного ставлення до держави.
   Вихованці НВК переглядали патріотичні відео «Україна разом», «День гідності та свободи».
  У школі оформлено куточок «Слава Героям», де розміщена інформація про Героїв України.


Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять героїв Майдану і воїнів-захисників України, які загинули за світле майбутнє України.
Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої протиставили  свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.




четвер, 17 листопада 2016 р.

Без будь-кого з нас Батьківщина
може обійтися але будь-хто з нас
без Батьківщини - ніщо.
                 Василь Сухомлинський                       

     Патріотизм — одне з найглибших почуттів, закріплене століттями й тисячоліттями історичних подій.
   Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства в цілому.
 15 листопада 2016 року на базі Великоолександрівського НВК відбувся семінар-практикум  педагогів-організаторів з проблеми «Патріотичне виховання в контексті розвитку особистості».
   Структурно семінар складався із теоретичного та практичного блоків. У теоретичному блоці розглядались питання нормативно-правового забезпечення патріотичного виховання учнів у навчальних закладах (Штанько О.М.). 

Презентували свій досвід роботи з виховання соціалізованої суспільно активної, національно свідомої особистості школяра на засадах патріотичного виховання Коваль О.В., педагог-організатор Подолянського НВК, Вільчинська К.В., педагог-організатор Петрашівського НВК та Стахович О.М., педагог-організатор Майдано-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 


   Про популяризацію козацьких традицій у патріотичному вихованні молоді Дашковецького НВК розповіла педагог-організатор Кохан С.В. Питання «Формування громадянських цінностей школярів на засадах традицій українського народу» розкрила Пелехата Г.П., педагог-організатор Охрімовецького НВК. У виступі Бех А.В., педагога-організатора Зіньківського НВК наголошувалось, що завданням сучасної системи виховання, які випливають із суспільних потреб сьогодення, є перехід до педагогічної творчості та індивідуального впливу, у переорієнтації учнівських та педагогічних колективів на гуманізацію виховання, створення умов для цілеспрямованого систематичного розвитку учня як суб’єкта діяльності, особистості, індивідуальності.
  У практичному блоці відбулась презентація блогу «Калейдоскоп виховної роботи»  (Шкринда Т.В., педагог-організатор Великоолександрівського НВК). Даний мережевий ресурс дасть змогу педагогам-організаторам,  класним керівникам ,  педагогам та усім , кого цікавить дана тематика, відшукати організаційні матеріали і документи, матеріали з досвіду роботи і багато інформації, що може бути цікавою і корисною у роботі. Головне -  усе це розміщено на сторінках одного блогу.


  Голова учнівської ради Бородій Діана висвітлила діяльність учнівського активу у напрямку національно-патріотичного виховання учнів у навчальному закладі. Учні четвертого класу зі своїм класоводом Садлій Л.О. представили захист проекту «Вишивка – символ України».





  Яскравим обрамленням семінару-практикуму був виховний захід «Квітни,  мово наша рідна» , який довів , що справжні українці люблять та поважають свою рідну мову.









  

субота, 12 листопада 2016 р.

  Вихованці школи працюють над різними виховними проектами. Минулого року вони розпочали працювати над проектом "Ми - громадяни України".
Мета проекту:


      Поглибити знання учнів про Україну, формувати почуття належності до своєї країни, познайомити учнів з основними державотворчими подіями становлення незалежної України, вивчення основних засад демократичного та суспільного ладу України, її досягнень за останні роки; закріплення знань про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн, Основний Закон України – Конституцію); про такі поняття та категорії, як народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права та обов’язки; формування ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе; почуття особистої відповідальності за долю своєї держави та українського народу, виховувати любов до рідного краю, дбайливе ставлення до скарбів Батьківщини.
    Конкурс-захист міні- проектів під загальною назвою «Ми- громадяни України» був наскрізно пронизаний патріотичними мотивами. Кожен клас працював над певною темою і захист проектів був презентацією напрацьованих матеріалів та виконаної роботи.

середа, 9 листопада 2016 р.

День писемності та мови

  Рідна мова - окраса нашого народу, ознака української державності. Саме вона єднає нас, українців, навколо великої ідеї, заповіту, що дійшов із глибини віків і передавався з покоління в покоління. Любов до рідної землі, до рідної мови іде поруч з любов'ю до матері, батьківського порогу. З метою виховання високої мовної культури, розвитку державної мови як духовного потенціалу нації в щорічно проводиться День української писемності та мови.

    Цього дня вихованці та педагоги Великоолександрівського НВК долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національності єдності . 
   Також в цей день відбулось урочисте відкриття  І етапу конкурсу ім. П. Яцика.